Civil Kontroll Egyesület támogatásával 2008-ban megalakult Győr-Likócson a polgárőrség.
Győr-Likócs - A likócsi polgárőrség közel egy éve működik, s ez idő alatt érezhetően javult a lakosság biztonságérzete, megszűnt az éjszakai randalírozás. A jelenleg nyolc taggal működő egyesület Győr kilencedik polgárőrsége. Gondjuk, hogy nincs saját helyiségük, ahol felszereléseiket tárolják s intézzék az adminisztrációt.
A Likócsi Civil Kontroll Polgárőrség kilencedikként alakult a városban, nyolc taggal. A szervezet a főként anyagi nehézségeik ellenére sikeresen működik, s ha lassan is, eszközeik is gyarapodnak.
– Jelentős anyagi kiadás volt már a megalakuláskor a tagok egyenruhával való ellátása. Ezt egyesületünk vállalta magára, s a győri önkormányzat is segített.
Nagy gond, hogy a polgárőrségnek nincs saját helyisége, ahol tárolhatná a felszereléseit és a működéséhez szükséges adminisztrációt elvégezhetné.
A részönkormányzat ígérete alapján elkezdődött egy romos épület átalakítása, de sajnos voltak, akik akadályozták ezt. Reménykedünk, hogy a győri polgármesteri hivatal segítségével tovább folytathatjuk az épület rendbehozatalát – mondta el lapunknak Reuter György az alapító Civil Kontroll Egyesület elnöke.
A likócsi polgárőrség együttműködési megállapodást kötött a győri polgármesteri hivatallal s a Molnár Vid Bertalan Közösségi Házzal. Ez utóbbinál az ott tartandó rendezvényeken segítik a rendfenntartást.
– A likócsi részönkormányzat is szívén viseli a polgárőrség sorsát. Ezért támogatta az együttműködési megállapodást, amit a Rába-Bástya Kft.-vel írtunk alá, többek között a településrész területén a bűnözés elleni fellépésről, a közbiztonság javításáról, a család-, gyermek- és ifjúságvédelemről s vagyonvédelmi témákról – sorolta Reuter György.
Az elnök a támogatások között említette a Sík Sándor önkormányzati képviselőtől kapott rádiótelefon-készletet, a megyei polgárőrszövetség elnöke, Gangl András számítógépet adott az egyesületnek.
– A polgárőrség tagjai anyagi áldozatot hozva is végzik járőrözési tevékenységüket, saját autójukat saját pénzen üzemeltetve végzik munkájukat. Akkor is, ha egy tavaly hozott sajnálatos törvény alapján a polgárőrségek által használt autókat is megadóztatják. Az eredmények azonban ösztönöznek bennünket. Az elmúlt közel egy évet tekintve megszűnt az éjszakai randalírozás, és talán a lakosság is jobban biztonságban érzi értékeit – mondta Reuter György, s végül megjegyezte:
– A jövőben szeretnénk bevonni munkánkba a likócsi nyugdíjasklub tagjait is, hiszen ők a bűnözők egyik célcsoportja. Jó lenne, ha végre kialakíthatnánk saját irodánkat és raktárunkat. S természetesen azon vagyunk, hogy Likócson nyugalom és rend legyen.

A likócsi polgárőrség vezetője, Sebestyén Zoltán. Fotó: H. Baranyai Edina
Kisalföld 2009.01.31
www.kisalfold.hu/gyori_hirek/ruhajuk_mar_van_irodajuk_meg_nincs_/2085896/ |